Novinky z eTwinningového projektu Under the same eTwinning Roof

Publikováno: 2.4.2024 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Co je nového v naší spolupráci se zahraničními školami?

Že lze angličtinu kreativně skloubit s různými vyučovacími předměty jsme si ověřili v měsících lednu a únoru v rámci našeho celoročního projektu Under the same eTwinning Roof. Nejprve nás čekal úkol z oblasti výtvarného umění. Naše přidělená "dvojice" z Turecka si pro nás přichystala výtvarné dílo malíře Fikret Mualla, které se měly naše děti pokusit ztvárnit. Skupina dětí ze třídy 4.B zase svým tureckým spojencům připravila předlohu obrázku Veverka našeho malíře Josefa Lady. Děti nejen malovaly, ale také se dozvěděly něco o těchto dvou malířích a také o Turecku.

Skupina z 9.A se zapojila do projektu zase z jiného oboru umění a to hudebního. Úkolem bylo složit sloku písně na známou hudbu Ódu na radost a nazpívat ji. Žáci začali práci na projektu hrou Rhyme time, kde si vyzkoušeli skládat jednoduché rýmy. Zjistili, že to není problém a dali se do práce. Pustili si několikrát hudbu, vzniklo několik návrhů, ze kterých si odhlasovali finální verzi. Poprosili jsme Štěpána Vobořila, zda by píseň doprovodil hrou na klavír. (Výsledek můžete posoudit sami ve videu).

Dalším úkolem bude zpracovat téma z environmentálního soudku a také nás v měsíci dubnu čeká návštěva třech učitelů ze španělských spolupracujících škol. Více o plánu jejich návštěvy, na kterém se aktivně podílí školní parlament, již brzy!