Zeměpisná olympiáda

Publikováno: 27.2.2024 Autor(ka): Martin Kochánek

V letošním školním roce se opět uskutečnila Zeměpisná olympiáda, kterou řešili zájemci z řad žáků 2. stupně. Soutěžilo se ve 3 kategoriích: kategorie A pro 6. ročník, kategorie B pro 7. ročník a kategorie C pro žáky z 8. a 9. ročníku.

Zeměpisná olympiáda

Školního kola, které proběhlo 17. ledna (kategorie C) a 22. ledna (kategorie A a B), se zúčastnilo celkem 65 žáků. Celkem 9 z nich postoupilo do okresního kola.

Okresní kolo Zeměpisné olympiády tradičně hostilo Gymnázium Vlašim. Olympiáda měla 3 části, které prověřily soutěžící v práci s atlasem, jejich teoretické geografické znalosti a praktické použití zeměpisných vědomostí. V kategorii A pro 6. ročník se zúčastnila Veronika Veselá z 6. A, Dan Vopálka a Štěpán Jelínek z 6.B. V kategorii B Lukáš Moc ze 7. C a Tereza Vobořilová ze 7.B. V kategorii C pro 8. a 9. ročník Daniel Kamarýt z 8.A, Jakub Říha z 8.B a Denisa Kliková z 8.C. Největšího úspěchu dosáhl Lukáš Moc, který ve své kategorii pro 7. ročník zvítězil a postoupil tak do krajského kola, které se koná koncem března.

Všem zájemcům o Zeměpisnou olympiádu a reprezentantům děkujeme a přeje mnoho dalších úspěchů.
vyučující zeměpisu